Csapatszellem (avagy a régi vendégkönyv folytatása)

Hozzászólások száma: 4293 db
#4294. Szerző: Zsóti - 2002.10.14. 10:21 Előzmény: (#4294.) Szab
Szasztok!rnrnSzab: NEM derült ki, hogy hülyeség az ominózus rajtszabály, sot, pont az ellenkezoje derült ki! Még 1x meg kell kerülni a pályajelet (forrás: Kopityu, Fluck Dóri)rnrnNóri: A súlymérésrol: a szabály az szabály. Azért van 170 kg beleírva az osztályeloírásba, hogy azt mindenki betartsa. Legyingethetünk, hogy 2 kg ide vagy oda nem számít, de akkor dobjuk el az osztályeloírást, és csináljunk egy nyitott osztályt. Mert akkor mondhatjuk, hogy az elsoélen 10 cm ide vagy oda, vagy a svert súlyából 4 kg ide vagy oda; vagy a nyitható vantniveretek sem számítanak annyit, vagy nem számít, hogy a svetrkasztni 10 cm-rel alacsonyabb-e vagy sem, vagy hogy a fockbekötés 10 cm-rel magasabban van-e vagy sem, vagy hogy a spi-nek 10 cm-rel nagyobb hasa van-e vagy sem és még folytathatnám. Az IPA igen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a kalóz osztályeloírás kifejezetten pontos és megkerülhetetlen legyen, és ez így is van rendjén. Nem véletenül a kalózé az egyik legjobb eloírás. Nézd meg például a 8MOD, ahol kifejezetten kaotikus a dolog, és bizonyos megoldásoknál mindenki azt csinál, amit akar. Ha valakinek 160 kg-nál könnyebb a hajója, akkor BE KELL ÉPÍTENI, mert ez az eloírás. Akkor is, ha az illeto nem az élmezonyben vitorlázik. Erre nem kell súlyos 10000-ket költeni, adott esetben mindenki maga is meg tudja csinálni. De ez mind nem elég, mert ha itthon valaki mondjuk egy 160 kg-nál könnyebb hajóval rendelkezne, és hajlandó lenne 160-ig becsületesen fellsúlyozni, valószíuleg nem is törodnénk vele, hogy HOVÁ építi be az anyagot, mert legalább beépítette, csakhogy pl. ez sem mindegy. Talán mindenki emlékszik még a 93-as schwerini billenéstesztre, ahol, ha túl mélyen volt a súlypont, külön súlyokat kellett a dekk alá rakni, volt akinek nem is keveset, és mindezt az adott esetben meglévo súlyokon felül! Akinek meg 160 és 170 kg között van a hajója, annak szintén nem kerül 10 ezrekbe felrakni a megfelelo mennyiségu ólmot, amelyet egyébként szintén csak megszabott helyekre lehet rakni.rnrnÜdv: Zsóti
#4294. Szerző: Beno - 2002.10.14. 10:06
Hawky gratulálok én is!!!rn
#4294. Szerző: Koleszár L - 2002.10.14. 10:09 Előzmény: (#4294.) Nairobi
Szóval a tisztesség a sportszeruség,meg a barátság is azt kivánná, hogy miként a Forma 1ben a bajnokság 1-3 helyezettjének (vagy a pontszerzo 1-6nak?) a hajója megmérettetésre kerüljön A többi már nemigazábn fontos,kár lenne bárkit is elriasztani a bajnokságtól, meg a versenyrendezoket is hülyeség volna terhelni. Aki meg szorong a dolog miatt ne legyen a mérlegelésre kötelezettek között.Szerintem igy tiszta és kivitelezheto.( finanszirozható is. Nem kellene 3o-4o-5o hajót feleslegesen terhelni,esetleg elriasztani.)Ha már ilyen elégedett a csapat a létszámra.
#4294. Szerző: Nairobi - 2002.10.14. 09:57
Különben ez a súlykérdés már egy kicsit túl van lihegve. Kár erre ennyi sort pazarolni. Én lezártnak tekintem. Aki ismeri a mannchaftomat az tudja, hogy a hajónk soha nem lehet könnyu!:-)rnBocs Csabi! Tehátminden kaját és sört eldugni, mert jövünk!
#4294. Szerző: Nairobi - 2002.10.14. 09:52
Sziasztok!rnSzab. : Nem haragszom én senkire. A súlymérést én is támogatom. Szerintünk szabályosan rajtoltatok, ezt a futam után is elismertem. Az, hogy hol futottatok célba az mutatja, mit is tudtok. Mi lett volna, ha idobe érkeztek! Még egyszer Gratula! rnÉn nem szeretnék ellenségeskedni senkivel. Örülök, hogy egy ilyen összetartó sztály van a vízen. Megtiszteltetés, hogy néha ott lehetünk. Remélem ez a jó hangulat megmarad, és ha lehet akkor szeretnénk mi is hozzá tenni egy kicsit! rnTovábbi jó szelet!
#4294. Szerző: Hawky - 2002.10.11. 18:21
Köszi mindenkinek a gratulát!!!!rnAranyosak vagytok!rnRemélem valamelyik nagy versenyen ahol mindenki ott lesz akkor láthatjátok is a "minit"!!rn
#4294. Szerző: nori - 2002.10.11. 20:47
....de csak optiban szeretnenk latni - lassan meg lehet alapitani a "junior pirat alias opti" egyseget.. eljenek a juniorok....(kinek mi a junior mi koleZ?? ;-)))
#4294. Szerző: Kolezoli - 2002.10.11. 11:01
Valaki ugy latom beszallt az olombusiness be a kalozosok kozul, latod meg merleget is ad mind1 csak merjen mindenki aztan vegyen olmot... :-)))rnEgy igaz a bajnoksag elott celszeru volna merni... (olom meg ugy latom ugyis lesz.)
#4294. Szerző: kolezoli - 2002.10.11. 11:02
No a BABYhez gatulalni el is felejtettem az egész familiánakrnPótolom:Gratulálok.
#4294. Szerző: T.Sz.Zsolti - 2002.10.11. 11:42 Előzmény: (#4294.) Hawky (HUN-624)
Hawky! Gratulálok a picihez (vagy inkább nagyhoz?).rnHa már a súly-témánál vagyunk: hiteles mérleggel lett lemérve a 4000 gramm? rnrnEgyébként a hajókhoz nem is kell igazán mérleg. Elég, ha szél hiányában parton halasztás alatt Szabi és Beno a jó öreg empirikus módszerhez folyamodnak, ahogy azt tették a Fuzfo kupán, garantáltan szabatos súlymérés lesz!
« Vissza a témákhoz
  • SBGK Szabadalmi és Ügyvédi Irodák
  • FESTINA
  • VM Sails
  • UT-Expert
  • GlobeNet Zrt.
  • Jammertal Borbirtok
  • GanzHydro Kft.
  • Expert Társaságok Miskolc
  • fps webügynökség
  • microware Hungary Kft.
  • Fiktív Pub