Csapatszellem (avagy a régi vendégkönyv folytatása)

Hozzászólások száma: 4293 db
#4294. Szerző: Nairobi - 2002.10.11. 10:52
Szisztok! rnEloször is: Hawky! A paksi hapsik is Gratulálnak a csemetéhez!rnA súly témában utoljára írok. Szab: nekem úgy rémlik egy picit régebben kezdodött ez a vádaskodás. Ami önmagában megtisztelo. Hiszen ez azt jelenti, hogy néha tartanak tolünk! Másrészt egy kicsit megalázó. Én senkit nem szóltam meg, hogy miért gyors. Elfogadom, hogy sokkal jobb vitorlázók. Szeretnénk mindíg egy picit elorébb lépni. Azt reméltem egy egy jobb eredménynél nem ilyen reakció fogad. Ez nem a legjobb.(tisztelet a kivételnek. Ok vannak többen!)rnDe nem hagyjuk elrontani a kedvünket és szeretnénk még több versenyre eljutni! rnTovábbi jó szelet!rn
#4294. Szerző: nori - 2002.10.11. 10:16
....eloszor is, gratula a gyerekhez -veeeegre! azt hittem mar sosem bujik ki! annak orulok, hogy a gyerek jol van, azt meg remelem, hogy anyuci is! :-)) rnami a sulymeresi vitat illeti, az en velemenyem az, hogy ha a hajo 5-10 kg-al konnyebb 170kg-nal, es tok szarul vitorlazok, ugyanugy utolso leszek, mint ha 180 kg lenne a hajom..szoval 10 kg ide vagy oda (ugyanugy a legenyseg sulya!) a legtobb (hangsuly:legtobb)versenyen nem mervado! ha egy hajo 140 kg, az azert mar mas! szoval merjuk le a hajokat, de szerintem ha mondjuk lemerjuk majusban, meg lemerjuk juliusban, nyugodtan lehet 2-3-4kg elteres, ki tudja mi miatt (lasd pallay tibi peldajat, milyen erdekes volt az 1,40kg-os schottkotel) szoval, igaza van bencenek, legtobben annak orulunk, hogy hajonk van, merjuk le, engem is erdekel, kie hany kilo, de ezen felesleges ciciskedni, mert ha pl ne adj isten a mi hajonk 167 es nem 170 kg, es mondjuk emiatt nem idnulhatnank valahol, akkor kizarolag annyi tortenne, hogy elegge ideges lennek, de uj hajot ugysem tudnek venni, tehat 1hajoval kevesebb...ez nem lehet a cel (az EB mas, ott nyilvan nem lehet kivetelezni).....osszefoglalva: nem az fog nyerni sose, akinek a legkonnyebb a hajoja! ugyhogy merjunk, de ne kelljen 2kg-k miatt 10.000-eket kolteni felsulyozasra! rnami meg a fuzfot illeti, szabikam, nagyon jol emlekszem a szitura-kulonben a dupla kor az hulyeseg! a vonal moge kell vitorlazni, es onnan elrajtolni...zsoti: az a szitu, hogy valaki luvban sasol a vonal palya feloli oldalan, aztan leejt es ugy rajtol el, hat en ilyet meg nem lattam......luv rajtanl ugyis tomeg van ott, tehat nincs esely, lee rajtnal meg tok mindegy, ha luvban ugy rajtolsz! rnmara ennyi, csok mindenkinek!
#4294. Szerző: Szab - 2002.10.11. 08:46
Ja és bocs,gratulálok a gyerkochöz. Úristen ezen a héten már vagy 3x írtam be.
#4294. Szerző: Szab - 2002.10.11. 08:45
Nos az egész vita abból adódott, hogy Fuzfon, mikor lekéstük a rajtot vagy 3 perccel, az elso raum végére némi mázlival beérkeztünk másodiknak. A futamot azonban lelotték, de keptunk néhány beszólást, hogy csalunk, mert a rajt elott kint voltunk ( mivel jöttünk szembe ballonnal, hátha elérjük még a rajtot ), így 2x kell megkerülni valamelyik rajt pályajelet. Nos azóta kiderült, hogy ez nem így van, én már akkor is mondtam, hogy nonszensz, senki nem hitt nekem. A lényeg az, hogy ezekre az inkorrekt és nem fair beszólásokra, mondtam Robiéknak, hogy akkor biztosan nem szólnának be (Bencének igaza van), ha hátul cammognák és nem keveredtünk volna elore, különben is könnyebb hajóval könnyebb...rnHa nem könnyebb hát bocs, de az tény, hogy a Bajnokság elottt így is úgy is lenne felmérés, mérjük hát meg ott a hajókat.
#4294. Szerző: Zsóti - 2002.10.11. 07:28
Hawky: Mi is gratulálunk a gyerekhez!!!!rnrnGarzi: A külföldi hajóépítokrol általában nem tudok nyilatkozni csak a Linnekuhlról, o nem adott semmiféle papírt, mikor elhoztam a hajót. Szerintem a többiek sem adnak ki ilyet, az a felméro dolga. Ha könnyebb a hajó, akkor viszik vissza az építtetohöz. Éppen ezért, mivel No. egy kicsit messze van, hogy visszahurcolásszam megmértük ott helyben, és veretekkel együtt egy picivel 170 felett volt. rnrnEgyébként 10 kg-ot lehet max súlyként berakni, 160 kg-nál nem lehet könnyebb a hajótest, addig mindenképpen be kell építeni az anyagot.
#4294. Szerző: Koleszár Péter - 2002.10.10. 14:34
Szerintem is mérjünk le mindent!!!!rnrnA kiülogurtnit tartó veret csavar menetsüllyedését is meg kell akkor mérnünk. rnrnSzabály az szabály.! rnrnYEAH.rnrn
#4294. Szerző: Garzi - 2002.10.10. 15:35
Igen érdekesek a felvetések a súlyméréssel kapcsolatban. Nos amit a Pallus javasolt, hogy mérjük meg a hajókat év elején, nem is rossz ötlet, mert az alapján (feltéve azt hogy minden vesenyhajót le tudunk mérni, amit kizártnak tartok a szétszórt társaság miatt) akkor akár egy amolyan yardstick számot is csinálhatnánk, nem?? rnLehet hogy hülyén hangzik, de akkor aztán tényleg fair lenne a verseny. Felvetodhet azonban a kérdés, hogy azok akik tartósan elöl vannak a versenyeken azoknak általában "súlyon" van a hajójuk, és azok akiknél nincs minden rendben, csak néha kerülnek elore, akkor nem túl tisztességes hogy szerencsétleen elore verekszi magát, és akkor mondjuk az elonyszáma miatt hiába ér be elobb a célba, az értékelésben nem verheti meg. A szerencsétlen zsuri idomérési macerájáról nem is beszélve. Ezt inkább felejtsük, el.rnAMondó vagyok, egy ilyen súlymérést tényleg össze kellene hozni, pl bajnokság elott, vagy valamelyik nagy verseny elott, és az súlymérés eredményétol függoen, mert tudtommal 5 kg (vagy 10kg Ádám, Zsolt mint nagytudásuak??)rnlehet ólommal pótolni. Aki efelett van, az meg szerintem keresse meg a hajó építojét és addig verje a pádlival amíg, nem ad neki 1 rendes súlyon lévo verseny hajót.rn 1 gondolat: Az már szerintem a versenyzo hibája hogy amikor átveszi a hajót az építotol, akkor annak örül hogy végre kész az áhított gépezet és nem törodik azzal hogy súlyon van-e, vagy nincs, mert ha teheti és igazi vitorlázó akkor, mmár viszi is valami vízhez hogy kipróbálhassa.rnNem véletlen hogy kitalálták a minoség biztosítást ott nyugaton, lassan begyuruzik hozzánk is, csak a hajóépítoket kerüli el nagy ívben.rnAzért odakint már adnak valami hiteles kiadmányt hogy a hajónak mennyi a súlya, nem? (Akik vettek már egyensen a gyárból hajót azok biztos tudnak rá válaszolni, Zsolt, Ádám??)rnrnNEkem most ennyi jutott hirtelen eszembe, ajánlom magamat!rnGarzika
#4294. Szerző: Koleszár L - 2002.10.10. 15:51 Előzmény: (#4294.) Garzi
Hát ha az elso verseny nélküli hétvégék ezt eredményezték, hogy megvonási tünetként e tuldimenzionált vita kerekedik, mi várható a továbbiakban a télen?(A dolognak orvosi körökben neve is van:elvonási syndromanak irja le az elmegyógyászat.)Szó-mi-szó:bajnokság elott illene megmérni a hajókat!!!
#4294. Szerző: Beno - 2002.10.10. 17:52
Garzi! Szerintem nem kell a hajóépitoket egyértelmuen hibáztatni, pl az elso hajónk pont 170,1 kg volt Ezzel Garzi te is versenyeztél kiválló volt. Láttam külhoni hajót is könnyebben. Attól is függ hogy ki és mire rendeli. Nem bántásként mondom de amit te is írtál azok a hajókat nem kifejezetten versenyzésre gyáratták, legalábbis nem a hivatalos verseny és szabályai szerint.rnPersze ha csak egy hivatalos felméroi plecsnivel lehetne kivinni a hajót a muhelybol akkor sokkal többe is kerülne de szabályos lenne. Egyenlore ott tartunk hogy közel 50 páros nagy része örül hogy van hajója és nem a súlyon problémázik eloször. rnSzóval mérjük le és akkor mindenki nyugodt lehet. Én nem akarok emmiat b..ni. Így nagyjából egyenlo esélyekkel versenyzünk.Nem kell átesni a ló túloldalára sem csak ha úgy veszem tulajdonképpen ha közüllünk bárki 49ben menne és a fél mezony méretni akarná a hajóját akkor azt megtisztelonek tarthatná, hiszen azért van mert tartanak tole. Nem ? ha meg könnyebb a jó akkor bele kell tenni a súlyt oszt úgy nyerni. rnA másik oldal meg az hogy aki nem tud vitorlázni az akár 100 kgos hajóval is indulhat a kutyát sem fog érdekelni. Ilyenek vagyunk....rn
#4294. Szerző: Hawky (HUN-624) - 2002.10.10. 20:05
SZEVASZTOK!!!!rnVégre, október 9.-én hajnalban megszületett a kisfiúnk!!!!rnA neve Péter, 4000 grammal és 54 cm-rel jött a világra. A maga módján üdvözli az egész kalózos tásadalmat! sziasztok
« Vissza a témákhoz
  • SBGK Szabadalmi és Ügyvédi Irodák
  • FESTINA
  • VM Sails
  • UT-Expert
  • GlobeNet Zrt.
  • Jammertal Borbirtok
  • GanzHydro Kft.
  • Expert Társaságok Miskolc
  • fps webügynökség
  • microware Hungary Kft.
  • Fiktív Pub