Kalóz a tengeren

Hozzászólások száma: 2 db
#1. Szerző: Sanyi - 2018.12.09. 13:48
Üdv Mindenkinek!
Nagyon jó a kérdés. Csatlakozva az előttem szólóhoz. Ha tudja valaki vagy van tapasztalata a horvátországi vitorlázásról légyszíves ossza meg velünk! Kalózra milyen szabályok vonatkoznak?
Klassz lenne az adrián vitorlázni!

Azt mondta egy németországi ismerősöm hogy náluk 12 méterig nem kell vezetői engedély a vitorlázáshoz. Ezt alátudja támasztani valaki, vagy cáfolni?

Esetleg ha van valakinek külföldi tapasztalata bármelyik európai ország szabályairól jó lenne itt összesítve megosztani egymással!

Köszönöm és jó szelet!
Sanyi
#2. Szerző: szabó Zoltán - 2018.11.26. 21:40
Sziasztok - Egy ideje tervezgetem, milyen klassz lenne lehúzni a derék kalózomat az Adriára Van esetleg valakinek tapasztalata, hogyan lehet egy kalózt az adriai országokban 2 hétre legalizálni ?

Én a neten a következőket találtam: -Horvátországban mindent ami 3 m -nél hosszabb azt be kell jelenteni és be kell fizetni egy csomó illetéket amiért kapunk egy matricát . Ami viszont nem világos: Milyen papírok kellenek ennek a kiváltásához, ez a matrica elég -e, vagy kell még valami papír a hajó tengerállóságáról - ez normál esetben a hajólevél lenne - de ez nálunk a kalóznak (hála az égnek ) nincs - illetve öreg hajóról lévén szó az enyémnek CE tanúsítványa sincs - illetve szintén nem világos, hogy kell -e igazi horvát hajólevelet csináltatni - (ezt azért erős túlzásnak érezném), vagy ez csak egy afféle oké itt van még egy hajó és írjuk fel típusú regisztráció - Esetleg lehetséges -e hogy Szlovéniában és Olaszországban kicsit rugalmasabb a móka (vízre teszem oszt megyek )? - Van valakinek tapasztalata, hiteles infoja az előírásokról, esetleg olyan chartercégről akik foglalkoznak ilyen jellegű ügyintézéssel, vagy svertes hajók bérbeadásával ?

legjobbakat kívánva Zoli

« Vissza a témákhoz
  • SBGK Szabadalmi és Ügyvédi Irodák
  • FESTINA
  • VM Sails
  • UT-Expert
  • GlobeNet Zrt.
  • Jammertal Borbirtok
  • GanzHydro Kft.
  • Expert Társaságok Miskolc
  • fps webügynökség
  • microware Hungary Kft.