Kalóz a tengeren

Hozzászólások száma: 3 db
#1. Szerző: Paál László - 2019.01.25. 12:40 Előzmény: (#2.) Sanyi
Sanyi:Üdv Mindenkinek!
Nagyon jó a kérdés. Csatlakozva az előttem szólóhoz. Ha tudja valaki vagy van tapasztalata a horvátországi vitorlázásról légyszíves ossza meg velünk! Kalózra milyen szabályok vonatkoznak?
Klassz lenne az adrián vitorlázni!

Azt mondta egy németországi ismerősöm hogy náluk 12 méterig nem kell vezetői engedély a vitorlázáshoz. Ezt alátudja támasztani valaki, vagy cáfolni?

Esetleg ha van valakinek külföldi tapasztalata bármelyik európai ország szabályairól jó lenne itt összesítve megosztani egymással!

Köszönöm és jó szelet!

Sanyi

Szia Sanyi!
Most márciusban lesz kalózos edzőtábor Portoroz-ban, komoly felkészítő programmal. Lásd: meg a Versenynaptár.
#2. Szerző: Sanyi - 2018.12.09. 13:48
Üdv Mindenkinek!
Nagyon jó a kérdés. Csatlakozva az előttem szólóhoz. Ha tudja valaki vagy van tapasztalata a horvátországi vitorlázásról légyszíves ossza meg velünk! Kalózra milyen szabályok vonatkoznak?
Klassz lenne az adrián vitorlázni!

Azt mondta egy németországi ismerősöm hogy náluk 12 méterig nem kell vezetői engedély a vitorlázáshoz. Ezt alátudja támasztani valaki, vagy cáfolni?

Esetleg ha van valakinek külföldi tapasztalata bármelyik európai ország szabályairól jó lenne itt összesítve megosztani egymással!

Köszönöm és jó szelet!
Sanyi
#3. Szerző: szabó Zoltán - 2018.11.26. 21:40
Sziasztok - Egy ideje tervezgetem, milyen klassz lenne lehúzni a derék kalózomat az Adriára Van esetleg valakinek tapasztalata, hogyan lehet egy kalózt az adriai országokban 2 hétre legalizálni ?

Én a neten a következőket találtam: -Horvátországban mindent ami 3 m -nél hosszabb azt be kell jelenteni és be kell fizetni egy csomó illetéket amiért kapunk egy matricát . Ami viszont nem világos: Milyen papírok kellenek ennek a kiváltásához, ez a matrica elég -e, vagy kell még valami papír a hajó tengerállóságáról - ez normál esetben a hajólevél lenne - de ez nálunk a kalóznak (hála az égnek ) nincs - illetve öreg hajóról lévén szó az enyémnek CE tanúsítványa sincs - illetve szintén nem világos, hogy kell -e igazi horvát hajólevelet csináltatni - (ezt azért erős túlzásnak érezném), vagy ez csak egy afféle oké itt van még egy hajó és írjuk fel típusú regisztráció - Esetleg lehetséges -e hogy Szlovéniában és Olaszországban kicsit rugalmasabb a móka (vízre teszem oszt megyek )? - Van valakinek tapasztalata, hiteles infoja az előírásokról, esetleg olyan chartercégről akik foglalkoznak ilyen jellegű ügyintézéssel, vagy svertes hajók bérbeadásával ?

legjobbakat kívánva Zoli

« Vissza a témákhoz
  • SBGK Szabadalmi és Ügyvédi Irodák
  • FESTINA
  • VM Sails
  • UT-Expert
  • GlobeNet Zrt.
  • Jammertal Borbirtok
  • GanzHydro Kft.
  • Expert Társaságok Miskolc
  • fps webügynökség
  • microware Hungary Kft.