VSK5Online

Hozzászólások száma: 1 db
#1. Szerző: Kajári Gábor - 2017.11.05. 11:54
Bocs, hogy ide, de Beló honlapján eltűnt a régi fórumunk, szóval:

Virtual Skipper 5 / UNIX:

Régóta letölthető a VSK5Online, de vinfos XP óta UNIX-ot használok, és egy rövid időszakot kivéve nem ment a játék. Nemrég gondoltam kettőt, kicsit ráfeküdtem a problémára, és csak összejött. A probléma forrása a DirekcX és az ezzel műkdödni hajlandó Wine megtalálása. Erre pedig a legjobb megoldás a PlayOnLinux ( nevével ellentétben nem csak játékokat lehet futtatni vele ). Synapticban rákeresel, telepít. Ha megvan akkor a bal alsó sarokba rejtették el az install fület, onnan telepítsd a VSK5Online-t, és ha magától nem kúszik fel akkor a DirectX-et is. Ezek után el lehet játszani, hogy melyik wine verzióval menjen, nekem a 2.20-al fut vidáman.
Grafikus kártya problémák:
A játék a virtuális meghajtó "Program Files/Vsk5Online/GameData/GfxDevicePerfs.txt" fájlba menti el a kompatibilis grafikus kártyák adatait.
Nemes egyszerűséggel megnyitod a fájlt ( gedit ) és beleírod a saját kártyád adatait. Csak az első kettőt ( vendor és device ) kell kikeresni ( lshw -class video, vagy run :devmgmt.msc, Display adapters/ valami kártya / details ), a vendor ID-t és az eszköz azonosítót, a többit elég bemásolni egy hasonló képességű kártya sorából. Nálam a radeon 5670-es kártya 1002/68D, picit sok lehetőséget dob fel a beállításokba, a legkisebb felbontás felől célszerű elindulni.
Billentyűzet probléma:
Előjött, hogy az USB-s billentyűzetet nem tudja csatolni ( libudev.so.0-t nem tudja megosztani a vinfossal ), de ha a PlayOnLinux-ban "Debug" módbvan indítom akkor kiírja a hibát, viszont mégis sikerül csatlakoztatni... Rádiós és PS2-es patkánnyal nem jött elő a hiba. ( u.i.: lehet engedélyezési probléma a libudev-nél, nem rootként lett telepítve )
Vin probléma:
Kínomban felraktam egy XP-t, de SP2 nélkül valószínűleg nem működik, én meg nem mertem netre engedni egy ringyózt.
Port továbbítás:
A játék a 2350-es és a 3450-es portokat ( TCP és UDP ) használja, routeren célszerű beállítani a port továbbítást, bár emlékeim szerint az online verzióval nem lehet pályát szerkeszteni és hostolni. 8767-es UDP port is valamiért továbbítva van nálam, VSK5 névvel , lehet az is kell valamire?
Jelenleg 316424 játékos regisztrált, ebből 5035 vallja magyarnak magát, Maugli toronymagasan vezeti a magyar ranglistát.

« Vissza a témákhoz
  • SBGK Szabadalmi és Ügyvédi Irodák
  • FESTINA
  • VM Sails
  • UT-Expert
  • GlobeNet Zrt.
  • Jammertal Borbirtok
  • GanzHydro Kft.
  • Expert Társaságok Miskolc
  • fps webügynökség
  • microware Hungary Kft.
  • Fiktív Pub